obchod@rightpower.sk 0850 111 094 - Magyarul is kommunikálunk medalNaše certifikáty
profile-line

Zákaznícky portál

sk
cs
hu
obchod@rightpower.sk 0850 111 094 - Magyarul is kommunikálunk
sk
cs
hu
Domácnosti Firmy a organizácie

Denný trh

Vzhľadom na aktuálnu nestabilnú situáciu s cenami energií na trhu zavádzame pre domácnosti nový produkt Denný trh. Elektrina za veľkoobchodné ceny je teraz dostupná aj pre firmy a organizácie. Vaša cena tak bude kopírovať aktuálnu cenu elektriny na trhu a vy nepreplatíte.

Mám záujem
shape
shape
About

Ako to funguje?

title

Elektrinu nakúpime deň pred tým než vám ju dodáme. Vtedy vieme presne určiť koľko elektriny budete potrebovať a koľko jej máme nakúpiť.

title

V časoch stúpania a klesania cien ponúkame spriemerované ceny za určité obdobie.

title

Dáme vám veľkoobchodnú cenu, ktorá sa v deň dodávky zobchodovala na trhu.

title

Ceny si môžete kedykoľvek overiť z verejne dostupných informácií (cena elektriny na OKTE)

title

Viete presne za čo a koľko platíte.

title

Zmluva bez viazanosti.

title

Celý proces zmeny dodávateľa vybavíme za vás.

shape
shape
kontakt

Máte záujem? Kontaktujte nás!

shape

SPOT (denný trh) je produkt s jednotarifnou sazbou určenou pre zákazníkov s priebehovým meraním, ktorí preferujú nákup s okamžitou dodávkou nakúpenej elektriny. Produkt SPOT zabezpečuje nákup elektriny za cenu zodpovedajúci vývoju na (dennom) trhu a tým pádom kopíruje aktuálny cenový vývoj. Na rozdiel od ostatných produktov si v prípade SPOTu nezabezpečujete celý ročný objem elektriny dlhodobo dopredu, ale pre Vás nakupujeme elektrinu denne s tým, že je dodaná okamžite. Cena je priamo závislá na dennom pohybe cien na energetickej burze a to pri rastúcich cenách tak aj pri cenovom prepade. Spotreba elektriny na spotovom trhu je výhodná v prípade veľkého množstva prebytočnej energie na trhu, kedy sa dá kúpiť za veľmi nízku cenu. Tento spôsob nákupu môže byť aj nevýhodný, pokiaľ ide o nedostatok elektriny, napríklad pri výraznom zmene počasia, znížení výroby elektriny, nečakanom zvýšení spotreby výrobných podnikov, apod. V takomto prípade dopyt prevyšuje ponuku a cena je naopak vyššia. Pri uzavretí zmluvy s Vámi dohodneme iba hodnotu indexu, ktorú stanovíme na základe ročného odberového diagramu. V zmluve sa zaviažeme, že Vám budeme po celú dobu kontraktu zaisťovať denne elektrinu na spotovom trhu.

Prečo sa zvyšuje cena elektriny?

shape